Periodontologia – co to jest i gdzie w Warszawie znaleźć dobrego periodontologa

Co zrobić, gdy krwawią dziąsła?

Zdrowe dziąsła nie krwawią. Jeśli więc podczas mycia zębów czy jedzenia czuć smak krwi w ustach, jest to sygnał, że coś jest nie tak. Zazwyczaj przyczyną stanów zapalnych dziąsła jest niedostateczna higiena jamy ustnej czyli zbyt rzadkie lub niedokładne mycie zębów. Choroby przyzębia mogą doprowadzić do zaniku kości i utraty zębów. By tego uniknąć konieczna jest wizyta u lekarza o specjalizacji – periodontolog, który dzięki przeprowadzeniu leczenia zlikwiduje stan zapalny i odbuduje tkanki zanikłe w wyniku choroby.

Jak wygląda leczenie periodontologiczne?

Leczenie składa się zazwyczaj z dwóch etapów:
1. etapu przygotowawczego, który zawiera: szkolenie w prawidłowej higienie jamy ustnej, skaling poddziąsłowy i naddziąsłowy oraz profesjonalne czyszczenie zębów. Zazwyczaj już po tym zabiegu widać znaczną poprawę stanu dziąsła.
2. etapu chirurgicznego, który zawiera: kiretaż zamknięty i otwarty, dodatkowe zabiegi na błonie śluzowej i ewentualnie stosowanie materiałów odbudowujących kość.

Gdzie szukać specjalisty od dziąseł?

Najprostszym sposobem jest wbicie w wyszukiwarkę hasła periodontologia, Warszawa, przejrzenie odpowiednich stron, zapoznanie się z referencjami i certyfikatami lekarzy.

You may also like...