Chirurgia stomatologiczna – gdzie znaleźć dobrą chirurgię dentystyczną na Bielanach

Potrzebny chirurg stomatologiczny

Chirurgia stomatologiczna to kierunek stomatologii, który obejmuje wykonywanie szeregu zabiegów w jamie ustnej i przyległych okolicach. Należą do nich standardowe zabiegi, jak: chirurgiczne usuwanie zębów (również zębów mądrości), resekcja wierzchołka korzenia, hemisekcja czyli usunięcie korzenia zęba wielokorzeniowego, podcinanie wędzidełka języka i warg, operacyjne i farmakologiczne leczenie chorób ślinianek, zabiegi usunięcia brodawczaków, mukoceli i włókniaków, leczenie złamań zębów, szczęki i żuchwy, zabiegi na zatoce szczękowej i odbudowy kości.

Jak znaleźć dobrego chirurga stomatologicznego?

Najlepiej popytać wśród znajomych, którzy mają za sobą takie zabiegi i dobrze wspominają spotkanie z lekarzem tej specjalności. Ważne jest bowiem, by zabiegi były wykonane w znieczuleniu miejscowym czyli praktycznie bezboleśnie. Już w tej kwestii są duże różnice, w zależności od tego, czy w danym gabinecie znieczula się tradycyjnie przy użyciu strzykawki czy też nowocześnie – komputerowo. Poza tym bardzo ważne jest, czy dany gabinet ma odpowiednie możliwości diagnostyczne, zwłaszcza nowoczesne urządzenie rentgenowskie. Nie bez znaczenia jest również atmosfera tam panująca oraz to, czy lekarze są fachowcami i czy regularnie odbywają szkolenia.
Jeśli nikt ze znajomych nie ma za sobą takiego doświadczenia, nie pozostaje nam nic innego, jak poszukać w sieci. W tym celu należy wbić w wyszukiwarkę np.: chirurgia dentystyczna, Bielany i przejrzeć dokładnie odpowiednie strony internetowe, porównać oferty i sprawdzić referencje.

 

You may also like...