Ciecz do narkozy – usuwanie zębów pod narkozą

Chirurgiczne usuwanie ósemek, nazywanych potocznie „zębami mądrości” nie należy do przyjemnych zabiegów. Często zalecane jest usunięcie wszystkich czterech z nich, co szczególnie w przypadku zębów zatrzymanych jest długotrwałe i nieprzyjemne.
Bardzo dobrym rozwiązaniem, jest wprowadzona całkem niedawno usługa – usuwanie zębów pod narkozą. Jednak przy wyborze tego typu zabiegu należy bardzo szczegółowo zapoznać się z opiniami i doświadczeniami placówki wykonującej zabieg, jak i dostępnością lekarzy specjalistów na miejscu w razie powikłań.

Przebieg zabiegu

Ciecz do narkozy podawana jest wziewnie lub dożylnie. Następnie wykonywana jest ekstrakcja wybranych zębów oraz założenie opatrunków. Po wybudzeniu pacjent zostaje przez kilka godzin na obserwacji a następnie jest zwalniany do domu.

Możliwe powikłania i zapobieganie

Ekstrakcja kilku zębów mądrości jednoczasowo wiąże się z kilkudniowym dyskomfortem i możliwym bólem. Należy więc zaopatrzyć się w specjalne akcesoria chłodzące oraz środki przeciwbólowe. W zależności od wskazań lekarza przyjmuje się, bądź nie, antybiotyk zapobiegający stanom zapalnym. Najczęstszym powikłaniem po usunięciu zęba jest „suchy zębodół” i aby temu zapobiec, nie należy płukać ust przez kilka dni po zabiegu.

You may also like...