Artroskopia kolana, barku, leczenie rwy kulszowej w Poznaniu

Sport to zdrowie. Każdy zna to hasło, które bywa bardzo często powtarzane. Niemniej jednak, czy na pewno sport to zawsze zdrowie? Niekoniecznie. Przekonać się mogą o tym zarówno amatorzy uprawiający sport bez opieki doświadczonego i wykwalifikowanego instruktora, jak i zawodowcy. Jednym z najczęstszych typów kontuzji są urazy stawów. Wśród na przykład biegaczy zdarzają się często urazy kolana. Kiedy przerwa i odpoczynek nie wystarczają, niezbędna staje się dodatkowo rehabilitacja oraz, w bardziej poważnych przypadkach, artroskopia kolana. Amatorzy siłowni natomiast borykają się często ze zwichnięciami barków i stanem zapalnym. W ciężkich przypadkach również niezbędna może stać sie ingerencja chirurgiczna – artroskopia barku.
Artroskopia to mało inwazyjna metoda pozwalająca zarówno diagnozować jak i leczyć stawy. Jednak zdarzają się przypadki, w których jedyną metodą na poprawę stanu zdrowia okazuje się rehabilitacja. Takim przypadkiem jest na przykład rwa kulszowa. Objawia się ona nieprawdopodobnym bólem w okolicy lędźwiowej i promieniowaniem w kierunku nogi. Zaawansowana postać tej przypadłości uniemożliwia chodzenie. Rwa kulszowa może być skutkiem przedźwigania lub przećwiczenia się.
Jeśli podejrzewasz u siebie rwę kulszową, nie zwlekaj. Koniecznie szukaj specjalistycznej pomocy jak najszybciej. W sieci widnieje wiele ogłoszeń, wystarczy wyszukać specjalistyczne placówki w miejscu zamieszkania, np. „leczenie rwy kulszowej Poznań”.

You may also like...