Zwyrodnienia stawów, stany zapalne – leczenie zwyrodnienia stawów w Szczecinie

Choroby stawów to przypadłości pojawiając się z wiekiem niezależnie od stanu zdrowia, diety i uprawiania sportu. Jest to wynik wciąż wydłużającej się długości życia i postępu cywilizacyjnego. Najczęściej dochodzi do „zużycia” powierzchni stawowych, czego skutkiem są dokuczające bóle. Uszkodzenia stawów powstają wskutek urazów, nadmiernego obciążenia lub są związane ze starzeniem. Bagatelizowanie pierwszych objawów, jakimi są stany zapalne stawów, może wiązać się z powikłaniem, jakim są zwyrodnienia stawów. Zapalenia stawów mogą być również wywołane przez zakażenie boreliozą lub innymi bakteriami i wirusami.
Leczenie
Łagodne postaci zapalenia stawów mogą nie wymagać specjalistycznego leczenia. Najczęściej wystarczające jest przyjmowanie leków o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.
Inaczej mają się sprawy, jeśli dojdzie do zwyrodnienia stawów. Wówczas czas jest bardzo ważnym czynnikiem, należy więc jak najszybciej zgłosić się do specjalisty. W ramach narodowego ubezpieczenia bywa, że na wizytę trzeba czekać kilka miesięcy. Niestety w tym czasie, stan stawu może się znacznie pogorszyć i utrudnić proces leczenia. W takim wypadku najlepiej jest poszukać specjalisty we własnym mieście na własną rękę. Wystarczy przeszukać lokalne ogłoszenia po hasłem, na przykład: „leczenie zwyrodnienia stawów Szczecin” i umówić się na wizytę u specjalisty jak najszybciej.

You may also like...