Kiedy oddać ubranie do pralni chemicznej?

Są ubrania, których nie da się wyprać tradycyjnie. Może wynikać to z użycia w nich delikatnych tkanin lub syntetycznych dodatków. Wówczas nie da się inaczej odświeżyć odzieży niż przez wykonanie tak zwanego prania na sucho, inaczej prania chemicznego, które nie jest możliwe do wykonania w domu.

Dlatego delikatną odzież, drogi garnitur czy jedwabny szal bezpieczniej będzie oddać do takiego miejsca jak pralnia chemiczna. Tego typu spychologia pozwoli zapobiec ewentualnym zniszczeniom odzieży, jakie dokonane być mogą w domowych warunkach, w pralce.

Pralnia chemiczna znakomicie sprawdzi się w przypadku specyficznych i niezwykle delikatnych materiałów, które w styczności z wodą mogłyby ulec uszkodzeniu lub całkowitemu zniszczeniu. Niestety, nawet samodzielna próba wyprania garnituru może zakończyć się katastrofą i zdeformowanym garniturem.

Dlatego najważniejsze jest, aby przed podjęciem decyzji o praniu sprawdzić metkę przy danej części garderoby Jeśli umieszczone tam przez producenta instrukcje nie odpowiadają możliwościom naszych sprzętów piorących, warto wziąć pod uwagę powierzenie odzieży profesjonalnej pralni chemicznej. Zapoznanie się z informacjami na metce pozwoli oszczędzić ewentualnych strat.

Oddając odzież do pralni chemicznej można być pewnym, że wróci do nas czyste, świeże i wyprasowane, czyli gotowe do ponownego użytkowania. Różnorodność i wymagania danej tkaniny, trafiają pod opiekę profesjonalnego i doświadczonego personelu, który wykorzystując swoją ogromną wiedzę, nowoczesne maszyny czyszczące i odpowiednie detergenty właściwie zajmie się danym ubraniem.

Czyszczenie chemiczne odbywa się metodą “na sucho”, bez użycia wody. Wykorzystuje się w nim roztwory różnych chemikaliów, które działają niezwykle silnie i są w stanie rozpuścić nawet najtrudniejsze do wywabienia plamy. Detergenty te nie są bezpieczne, aby ktoś niedoświadczony mógł ich używać, dlatego odradza się przeprowadzanie prania chemicznego w domowych warunkach. W pralniach chemicznych zespół obsługujący maszyny jest odpowiednio wyszkolony i profesjonalnie zadba o przekazane do placówki ubranie.

You may also like...