Aparat stały na zęby – aparaty ortodontyczne Warszawa

Obecnie wykorzystywane aparaty ortodontyczne dzielą się na dwa typy
– aparat stały, który zostaje przytwierdzony do zębów pacjenta specjalistycznym klejem i ze względu na ten fakt musi być noszony przez cały okres korekty uzębienia, aż do uzyskania satysfakcjonujących efektów.
– aparat ruchomy (zdejmowany), który jest noszony zgodnie ze wskazaniami lekarza – zwykle jest to kilkanaście godzin w ciągu dnia i z tego względu zakładany jest on zwykle na noc, gdy jest możliwie jak najmniej niekomfortowy dla użytkownika.
To jaki aparat ortodontyczny zaleci stomatolog swojemu pacjentowi, zależy od jego wieku, wady uzębienia, a także stosowanej przezeń higieny jamy ustnej.
Zanim wybrany zostanie najbardziej odpowiedni aparat na zęby dla pacjenta, konieczne jest przeprowadzenie badania, które powoli odpowiedzieć na pytanie o przyczyny wady uzębienia i dzięki możliwe będzie podjęcie decyzji co do całego procesu naprawy tej wady.
Badanie takie w gabinetach stomatologicznych w stolicy Warszawa obejmuje kilka etapów, które są niezbędne dla prawidłowego przebiegu procesu leczenia::
– badanie zewnątrzustne
– ocena zgryzu
– badania dodatkowe

You may also like...