Rośliny na tafli wody

Każdy zapalony akwarysta wie, że dobór roślinności do akwarium uwarunkowany jest potrzebami ryb, które w tym zbiorniku zamieszkają. Wygląd i piękna prezencja to ważne aspekty. Najlepiej, aby dało się połączyć i jedno, i drugie. Czy możliwym jest, by zadowolić i rybki, i ich właścicieli?

Rośliny akwariowe, to najogólniej rzecz ujmując rośliny, które nadają się do hodowli w terrariach i akwariach. Ich podgrupą są tzw. rośliny akwariowe pływające, które są niezbędne dla niektórych ryb. Co więcej, to niezwykle piękna ozdoba akwariów. Te delikatnie unoszące się na tafli wody liście, dodają uroku. Te najpopularniejsze to rzęsa wodna i pistia. Jak to się dzieje, że liście nie toną? Każda z tych roślin pokryta jest delikatnymi włoskami na powierzchni liścia, co umożliwia jej unoszenie się na wodzie. Należy ich nie łączyć innymi roślinami sadzonymi na podłożu, które mają duże wymagania świetlne, ponieważ ta unosząca na powierzchni wody tafla, nieco zacienia akwarium.

Koniecznie weźcie je pod uwagę ‘urządzając’ swoje akwaria! Być może i dla was okażą się odpowiednie. Okazuje się, że w waszym zbiorniku nie tylko ryby mogą pływać. Nawet w przypadku roślin akwariowych warto stosować nawozy dolistne.

 

You may also like...