Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Periodentologia to dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej. Obejmuje swoim zasięgiem wiele metod terapii, których powodzenie zależy w znacznej mierze od zachowania wysokiego poziomu higieny jamy ustnej w trakcie całego procesu leczenia.

.

 

Kiretaż to zabieg wykonywany w celu oczyszczenia kieszonek dziąsłowych, które pogłębiają się w przypadku rozwoju paradontozy w szczelinie między dziąsłem a zębem. Jest to procedura medyczna najczęściej stosowana podczas leczenia chorób przyzębia. Polega na bardzo dokładnym usunięciu z kieszonki kamienia nazębnego oraz ziarniny z korzenia, których obecność powoduje stany zapalne. Aby Pacjent nie odczuwał żadnego dyskomfortu, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

 

W Klinice Stomatologicznej w "Uzdrowisku Kamień Pomorski" wykonujemy dwa typy kiretażu:

  • Kiretaż zamknięty - wykonywany w przypadku kieszonek o głębokości do 5 mm bez odsłaniania korzenia i wykonywania nacięć;
  • Kiretaż otwarty - stosowany w celu oczyszczania kieszonek głębszych; podczas zabiegu odchyla lub nacina się dziąsło, dzięki czemu można dokładnie ją oczyścić.

 

Szynowanie zębów to zabieg, którego celem jest unieruchomienie grupy zębów. Rozchwianie zębów powoduje, iż wyważają się one lub przesuwają, co znacząco zmniejsza komfort żucia. W celu ich unieruchomienia należy połączyć je z zębami stabilnymi w jeden wspólny blok.

Do zabiegu szynowania stosuje się:

  • Włókna szklane z materiałem kompozytowym
  • Zblokowane korony lub mosty protetyczne
  • Systemy szynujące.